Încarc Evenimente

« Toate Evenimente

• Acest eveniment a trecut.

Târgul Agriculturii Românești

iunie 9, 2022 @ 8:00 am - iunie 12, 2022 @ 5:00 pm

Muzeul Național al Agriculturii este invitat de onoare la „FarmConect România – Târgul Agriculturii Românești”, care s-a deschis la Slobozia, joi, 9 iunie 2022, în prezența ministrului agriculturii, dl. Adrian-Ionuț Chesnoiu, a conducerii Consiliului Județean Ialomița și a Prefecturii Ialomița. Târgul este organizat de APPR, cu susținerea Primăriei municipiului Slobozia.
Muzeul Național al Agriculturii prezintă publicului, care încă de la deschidere s-a arătat interesat și curios, expozițiile „Drumul către pâine” – treierat-vânturat; unelte și utilaje manuale, arhaice, folosite pentru obținerea pâinii, și „Povestea țestului” – expoziție pavilionară, însoțită de demonstrații practice de copt pâinea la țest, pâine oferită vizitatorilor spre degustare.
Aici se reunesc producători locali de hrană și de materii prime pentru industrie, producători și distribuitori de inputuri, fabricanți și comercianți de utilaje agricole și tehnologii digitale esențiale pentru o agricultură performantă.

Începe:
iunie 9, 2022 @ 8:00 am