ATELIERELE LUNII MAI LA MUZEUL NAŢIONAL AL AGRICULTURII

mna Joi, 08/06/2017 - 09:08

Pe parcursul lunii mai elevii de la Centrul de Educaţie Timpurie "Micul Prinţ, şcolii primare din localitatea Bueşti, participanți la Olimpiada de geografie desfășurată la Slobozia, clasei a-V a şi clasa a I-a grupa “Muguraşii” de la Şcoala Gimnazială nr. 3, au participat la atelierele permanente ale muzeului de: pictat linguri de lemn respectiv căni.

Tot pe parcursul lunii mai, în cadrul programului educaţional "Şcoala altfel", elevi şi copii de grădiniţă de la: Liceul Pedagogic "Matei Basarab", Liceul de Arte "Ionel Perlea", Liceul "Înălţarea Domnului" şi Seminarul Teologic "Sf. Ioan Gură deAur" din Slobozia, au ales să participe la atelierele de personalizat căni, modelat pâini rituale, pictură pe linguri de lemn şi împletit brăţări ale prieteniei în atelierele deschise permanent şi să viziteze expoziţiile "La pas prin lumea satului" şi "Olimpiada judeţeană de arte plastice, istoria artelor şi arhitectură".