Decembrie 2017

TÂRGUL DE CRĂCIUN

Muzeul Național al Agriculturii organizează, în perioada 15-17 decembrie 2017, TÂRGUL DE CRĂCIUN, eveniment care dovedeşte, încă o dată, că aici este un loc de păstrare şi transmitere a unui valoros patrimoniu spiritual, exprimat în datini şi obiceiuri tradiţionale româneşti.

MESAJ DE CONDOLEANŢE

Sincere condoleanţe Casei Regale a României, la trecerea în nefiinţă a Majestăţii Sale  Regele Mihai I, model de viaţă în demnitate pentru mulţi dintre noi!

Dumnezeu să Îl odihnească în pace!

ANUNŢ IMPORTANT

Datorită perioadei de DOLIU NAŢIONAL, programul Târgului de Crăciun de la Muzeul Naţional al Agriculturii (15-17 dec. 2017), se va modifica astfel:

Programul artistic de Vineri, 15 dec. 2017, NU se va mai susţine.

Vineri, 15 dec. 2017, ora 12,00 - DESCHIDEREA

Sâmbătă, 16 dec. 2017, orele 10,00 – 20,00 – tradiţii culinare specifice (tranşarea porcului,

TÂRGUL DE CRĂCIUN

La Muzeul Naţional al Agriculturii este deschis, în perioada 15-17 decembrie 2017, Târgul de Crăciun, unde găsiţi standuri cu vânzare de produse tradiţionale din carne de porc, de oaie şi de vită, dulciuri (prăjituri de casă), decoraţiuni handmade pentru Crăciun, cadouri pentru cei dragi, şi, bineînţeles, vin fiert cu scorţişoară. Vineri, 15 decembrie, copii de la Liceul de Arte Ionel Perlea din Slobozia, au participat la atelierul de confecţionat sorcove.