Octombrie 2015

Vernisajul expozitiei “Arta plastica” Eugenia Hagiu şi Eugen Popa

Miercuri, 7 octombrie 2015, la Muzeul Agriculturii din Slobozia a fost vernisată expoziţia “Arta plastică”, cu lucrări de grafică şi pictură ale artiştilor Eugenia Hagiu şi Eugen Popa, în prezenţa reprezentanţilor Consiliului Judeţean Ialomiţa, ai unor instituţii de la nivelul judeţului, mass-media locale şi a unui numeros public format din prieteni statornici ai muzeului.

Evenimentele toamnei 2015

Toamnă bogată în participări la manifestări culturale şi expoziţionale pentru Muzeul Agriculturii din Slobozia. După parteneriatul cu Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Ialomiţa în organizarea celei de-a XXI-a ediţii a Târgului Naţional pentru Agricultură şi Industrie Alimentară AGROIAL – PARTENER 2015, a urmat, în perioada 1-10 octombrie 2015, expoziţia “Bucuriile toamnei”, organizată la Complexul Privighetoarea, care a cuprins obiecte din colecţia de viticultură a muzeului.